Zaproszenie do udziału w debacie o terenach zielonych w Szczecinie 12.03.2018 20:11

Zapraszamy na kolejną debatę o problemach obszaru metropolitalnego. Tym razem powrócimy do zagadnienia zieleni w przestrzeni miejskiej, dokładnie zaś zajmiemy się niewielkimi obszarami zielonymi - skwerami, parkami, "zielonymi podwórkami", klombami oraz nasadzeniami pojedynczych niekiedy drzew. Zastanowimy się czy Szczecin nadal jest miastem zieleni, jakie działania są niezbędne w zakresie tworzenia i pielęgnacji niewielkich miejsc wypoczynku i rekreacji czy też jak zaangażować w ten proces mieszkańców?
W debacie udział wezmą m. in. Ogrodnik Miejski Magdalena Grycko; współtwórca programu rewitalizacji śródmiejskich podwórek Artur Krzyżański; przedstawiciele rad osiedli prowadzących lub planujących duże inwestycje w tym zakresie; przedstawiciele Polskiego Związku Działkowców, którzy w trakcie poprzedniej debaty poświęconej ogrodom działkowym wyrazili otwartość na mieszkańców i chęć wpuszczenia ich na swoje tereny, a także specjaliści od gospodarki przestrzennej, architekci, socjolodzy, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych oraz mieszkańcy miasta.
Wstęp wolny.

Centrum Dydaktyczno-Badawcze
Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego
Wydział Nauk o Ziemi