O wydziale

Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ma uprawnienia do nadawania stopni naukowych:

• doktora i doktora habilitowanego nauk rolniczych w zakresie agronomii
  • doktora i doktora habilitowanego nauk rolniczych w zakresie inżynierii rolniczej
  • doktora nauk rolniczych w zakresie ochrony i kształtowania środowiska
  • doktora nauk rolniczych w zakresie ogrodnictwa

Wydział Rolniczy powstał w 1954 roku w chwili powołania Wyższej Szkoły Rolniczej w Szczecinie. 26.10.2001 roku jego nazwa zmieniła się na obecną.

Na Wydziale jest zatrudnionych 93 nauczycieli akademickich, w tym:

• 16 z tytułem naukowym profesora zatrudnionych na stanowisku:   profesora zwyczajnego (9),   profesora nadzwyczajnego (7)
  • 54 doktorów habilitowanych zatrudnionych na stanowisku:   profesora nadzwyczajnego (12),   adiunkta z habilitacją (42)
  • 23 doktorów zatrudnionych na stanowisku:   adiunkta (21),   st. wykładowcy (2)

Ponadto na Wydziale pracuje 72 pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, w tym 35 pracowników naukowo- technicznych i inżynieryjno-technicznych, 8 pracowników administracji oraz 29 pracowników obsługi.

Na Wydziale odbywa studia doktoranckie (obecnie studia III stopnia) 83 słuchaczy Wydziałowego Studium Doktoranckiego, prowadząc w niewielkim wymiarze zajęcia dydaktyczne.

Wg stanu na dzień 30.11.2015 na Wydziale studiuje 850 studentów, w tym 738 na studiach stacjonarnych.